Continuous Integration a Continuous Delivery s Gitlab CI z 0 na 100

Školí: Jan Mikeš

„Baví mě učit se nové věci (nejen v IT oblasti), rád druhým pomáhám a předávám jim své nabité know-how. I to je důvod, proč jsem před nedávnem začal školit a přednášet. Ve všem co dělám kladu důraz na efektivitu a produktivitu. Mimo jiné jsem zastáncem otevřené komunikace.“

Délka: 8 hodin

Kapacita: 9 lidí

Cena: 5 999 Kč

Nechceš promeškat další termín?
Dej nám email a ozveme se ti

Stále děláš deploye ručně? Na školení se naučíme jak si nechat kód automaticky testovat, například pomocí PHPStanu nebo Code Snifferu a plně zautomatizujeme deploy - vytvoříme společně “Build → Test → Deploy” pipeline, to vše pomocí Gitlab CI. Šetřete díky CI a CD čas a tím zvyšte efektivitu i svou cenu!

Co se naučíte (ochutnávka)?

  • Co jsou to Artefakty a k čemu slouží
  • Automatické i manuální joby, kdy jaký použít
  • Vytvářet multi-stage pipelines jako na běžícím páse
  • Autodeploy do více prostředí
  • [Bonus] Proč je CI důležité aneb jak špatně nastaveným CI procesem zhodit produkci :-)
  • [Bonus] Automatický build docker image

Obsah školení bude přizpůsoben na míru vaším znalostem a dovednostem.

Pro koho je školení určeno?

Pro automatizací pomocí CI nepolíbené, začátečníky i mírně pokročilé. Pro všechny, kteří už nechtějí ztrácet čas ručním deployem aplikací - ať už je to kopírování na FTP, spouštěním git pull na serveru nebo deploy do cloudu.

Co je potřeba před školením?

  • Základní znalost yaml/neon formátu
  • Představa o tom, že existuje Docker
  • Seznam nástrojů, které používám ručně
  • Připravenou aplikaci, kterou budeme automatizovat

Pro představu o tom, co po absolvování školení dokážete, se podívejte jak plně zautomatizovat deploy na Google Cloud App Engine během 10 minut.


Kurzem už prošlo více než 20 účastníků

Honza je školitel, co má rozhodně co předat. Forma školení byla parádní, teď jsem reálně připravený pro nasazení gitlab CI/CD na naše projekty.

Daniel Řepa

Supr!

Roman Foltyn

Teorie byla pouze krátce ta nezbytná část, zbytek praktické a společné řešení problémů - super. I pro člověka začínajícího s CI/CD a Dockerem.

Účastník školení

Školení od Honzy bylo neskutečně přínosné. Přišel jsem jako úplný začátečník a na konci odcházel s funkčním řešením a velkou motivací se v oblasti CI/CD dál posouvat. Super bylo i to, že osnova školení se přizpůsobila potřebám účastníků.

Tomáš Pasičnyk

Super, dozveděli jsme se dopodrobna co je to CI CD a co všechno můžeme používat a jak. Praktické žkousky byly velkým přinosem. Organizace skvělá! Díky.

Účastník školení

Školení splnilo očekávání.

Účastník školení